Opublikowany: pt, Lip 13th, 2018

Okradł 8 aut w jedną noc

Niszczył wkładki zamków w drzwiach samochodów, wybijał szyby i oszpecał karoserię. Łupem 34-latka padły głównie radioodtwarzacze, ale długo nie cieszył się nowym sprzętem.

Sprawą amatora radioodtwarzaczy zajęli się legniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

– Wytypowali sprawcę włamań do pojazdów, a następnie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Legnicy. W wyniku przeszukania mieszkania należącego do włamywacza odzyskano część skradzionego mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje podkom. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji. – Na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 34-latkowi dokonanie 8 włamań do pojazdów, kradzieży zagęszczarki, której dokonał pod koniec czerwca br., a także krótkotrwałego użycia pojazdu. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jak się okazało, 34-latek w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a także przeciwko życiu i zdrowiu.

– Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Legnicy o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. We wtorek na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Legnicy objął 34-latka trzymiesięcznym aresztem – informuje podkom. Król-Szymajda.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..