Okradał starszych mieszkańców Przemkowa

Kilka kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w Przemkowie udowodnili polkowiccy policjanci 24-letniemu mężczyźnie. Jego łupem padały przede wszystkim materiały opałowe, ale skusił go też motorower.

Do włamań do przydomowych pomieszczeń na terenie Przemkowa doszło w styczniu.

– Sprawca wybierał osoby starsze, a potem plądrował ich pomieszczenia gospodarcze – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Głównym celem podejrzanego były materiały opałowe, między innymi, węgiel i brykiet. Zatrzymany jest również podejrzany o kradzież motoroweru z jednej z piwnic.

Jednoślad został już zabezpieczony i zostanie przekazany właścicielom. Jak się okazało, 24-latek był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz znów stanie przed sądem. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i dążą do odzyskania pozostałego skradzionego mienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..