Opublikowany: wt, Wrz 12th, 2017

Okazja dla utalentowanych złotoryjan w każdym wieku

Tenis stołowy, zajęcia modelarskie, plastyczne, kursy rysunku i malarstwa, nauka tańca dawnego i gry aktorskiej – to oferta, jaką przygotował w tym roku Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Skorzystać z niej mogą zarówno młodzi jak i starsi mieszkańcy. Ruszyły zapisy do poszczególnych sekcji.

Jeśli chcesz by twoje dziecko poznało różnorodne techniki plastyczne, malarskie, rzeźbiarskie, graficzne czy rysunkowe powinieneś przyprowadzić je na zajęcia plastycznej. Odbywają się one w każdą środę o godz. 16 (dla osób w wieku od 6 do 9 lat) i 17.30 (grupa 10-15 lat). Młodzi artyści nauczą się tu również zasad kompozycji, perspektywy czy doboru barw.

Poniedziałki i czwartki od godz. 16 do 19 to czas dla zarezerwowany dla wielbicieli lotnictwa i militariów. Podczas zajęć modelarskich uczestnicy będą przygotowywali modele plastikowe, kartonowe, zawodnicze oraz latawce i balony. Ta doskonała zabawa rozwijająca widzenie przestrzenne oraz zdolności manualne przewidziana jest dla uczniów trzecich i czwartych szkół podstawowych.

W szerokiej ofercie znajdzie się również coś dla tych, którzy kochają ruch i sport. Sekcję tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzi Ludowy Uczniowski Klub Sportowy URSUS. Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i czwartki o godz. 16. Natomiast w poniedziałki i piątki o godz. 17 odbywają się spotkania zespołu tańca dawnego Ars Saltandi. Nie zabraknie na nich stylowych sukien, wspaniałej muzyki inspirowanej folklorem hiszpańskim, irlandzkim, szkockim, a także melodii staropolskich. Kursy wzbogacone są też o ćwiczenia rozciągające i korygujące postawę, naukę układów baletów czy zabawy taneczno-rytmiczne.

Teatr Trzech Pokoleń to grupa pasjonatów aktorstwa w każdym wieku, która dodatkowo zapewni zajęcia fakultatywne z plastyki ruchu, wyobraźni, kultury słowa, dykcji, interpretacji tekstów literackich. Spotkania zaplanowane są na godz. 16 w środy.

Kandydaci do szkół artystycznych zainteresować może również kurs rysunku i malarstwa od podstaw dla młodzieży i dorosłych prowadzony przez Artura Golińskiego, artystę plastyka, nauczyciela i animatora kultury. Uczestnicy zajęć poznają zagadnienia kompozycji, konstrukcji, proporcji, perspektywy, światłocienia, koloru. W trakcie kursu zapewnione będą podstawowe narzędzia i materiały do nauki. Zajęcia te są odpłatne i kosztują 120 zł miesięcznie. Odbywać się będą we wtorki od godz. 15.30 do 19.30.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych sekcji można uzyskać w sekretariacie ZOKiR-u lub dzwoniąc pod nr tel. 76 878 33 74.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..