Ogromne korki na A4. Policja nie wpuszcza na autostradę

Olbrzymie korki na autostradzie – samochody stoją już niemal od samej granicy aż do Wrocławia. Dziś kierowcy jadący do stolicy Dolnego Śląska zdecydowanie powinni wybierać inną drogę.

Na jednej z głównych dróg Dolnego Śląska, czyli autostradzie A4, w kierunki Wrocławia, odnotowujemy od kilkunastu godzin sporo kolizji oraz zderzeń drogowych, które przyczyniają się do powstawania zatorów oraz spowolnienia ruchu.

– czytamy na oficjalnej stronie wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdaniem Magdaleny Szumiaty, rzecznika prasowego GDDKiA, natężenie ruchu na A4 jest dziś o 100 procent większe niż w ubiegły piątek o tej samej porze: – Przykładowo na węźle w Zgorzelcu zanotowaliśmy ponad 33 tys. pojazdów, podczas gdy przed tygodniem było ich 16 tysięcy.

Na pierwsze utrudnienia jadący od granicy z Niemcami trafią już kilka kilometrów za Zgorzelcem. Korki są też na dalszych odcinkach. – Najbardziej newralgiczne miejsca to okolice Wykrot, Krzyżowej, Legnicy i Kostomłoty czy Kąty Wrocławskie. Zwykle przyczyną powstałych zatorów są drobne stłuczki i kolizje, związane z nadmiernym natężeniem ruchu – dodaje Szumiata. W sumie zablokowany jest ruch na ponad 50 kilometrach trasy. Na węźle Wądroże Wielkie ze względu na wzmożony ruch  policja nie wpuszcza pojazdów na A4 w kierunku Wrocławia

GDDKiA prosi kierowców o rozwagę i przede wszystkim o wybieranie alternatywnych tras przejazdu. – Apelujemy, aby przed podróżą planować wcześniej trasę, biorąc pod uwagę trasy alternatywne, obserwować utrudnienia drogowe, które są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie, za kierownicę wsiadać po wypoczynku, sprawdzać stan technicznych pojazdów.

Przypominamy, że dla wszystkich użytkowników dróg krajowych działa informacja drogowa 19111, która jest czynna 24 godziny na dobę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..