Opublikowany: czw, Sie 16th, 2018

Odpustowy festyn w Słupie (FOTO)

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wniebowziętej jest wyjątkowym świętem dla parafii w Słupie (gmina Męcinka). Po okolicznościowej mszy świętej, zebrani wierni zostali zaproszeni na Parafialny Jarmark. Festyn rozpoczął się z wielkim hukiem salwy Grupy Rekonstrukcyjnej II Pułku Księstwa Warszawskiego, po którym na scenie pojawiły się zespoły folklorystyczne.

Na uroczystości odpustowe w Słupie przybywa wielu pielgrzymów z gminy Męcinka i Krotoszyce. Tak było i w tym roku. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Grzegorz Pawlak z Jawora. Po nabożeństwie odbyła się procesja, w której licznie wzięli udział strażacy oraz panie z zespołów ludowych. Znak do zabawy na festynie dał wystrzał z zabytkowych pistoletów.

Na scenie odbywały się występy, pomiędzy którymi  losowano nagrody w loteriach. Biesiadnicy mogli posmakować domowych wypieków czy tradycyjnych kiełbasek z grilla. Jednak największym powodzeniem cieszył się myśliwski bigos przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..