Opublikowany: czw, Lut 8th, 2018

Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Nawet dziesięć lat za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy gminy Świerzawa, którzy są podejrzani o włamanie się do domu jednorodzinnego. Łupem sprawców padły przedmioty o wartości prawie trzech tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Pielgrzymka. Mężczyźni, wykorzystując nieobecność właścicieli, włamali się do domu, z którego ukradli m.in. elektronarzędzia, odkurzacz przemysłowy, akumulatory, lampy halogenowe oraz część instalacji elektrycznej. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę prawie trzech tysięcy złotych.

Złotoryjscy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, ustalili, że za przestępstwem mogą stać dwaj mieszkańcy gminy Świerzawa. Dalsze działania policjantów potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych.

– Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana, a zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności – informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Fot. KPP Złotoryja

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..