Opublikowany: pt, Wrz 7th, 2018

Odpocznie od kierownicy pół roku

W ręce złotoryjskiej policji wpadł 25-letni kierowca osobowego bmw. Okazało się, że mężczyzna nie ma przy sobie prawa jazdy, ponieważ zostało mu ono zatrzymane w poprzednim miesiącu. Teraz odpocznie od kierownicy przez najbliższe pół roku.

W czwartkowe popołudnie złotoryjscy policjanci patrolujący ulice miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki bmw. Siedzący za kierownicą pojazdu 25-letni mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Policji przyznał, że w sierpniu zostało mu ono zatrzymane, ponieważ przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze potwierdzili w systemie, że kierowca utracił uprawnienia na okres trzech miesięcy. Mimo to 25-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu. Teraz odpocznie od jazdy przez najbliższych sześć miesięcy.

– Przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem, nawet nie popełniając wykroczenia, policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy – tłumaczy starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas, oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie mu uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia – dodaje rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..