Opublikowany: sob, Lut 10th, 2018

Odnowią dom po pożarze w Nowej Ziemi

To był jeden z największych pożarów ostatnich lat nie tylko w powiecie złotoryjskim, ale i w całym województwie dolnośląskim. W akcji gaszenia wielorodzinnego domu w Nowej Ziemi brało udział blisko 50 strażaków z kilkunastu miejscowości. Szalejący żywioł pozbawił dachu nad głową 61 osób. Chociaż początkowo wydawało się to mało realne, to jednak jest spora szansa, że budynek do końca przyszłego roku zostanie wyremontowany.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wydarzenia doszło w nocy z 19 na 20  września 2016 roku. W oddalonej o kilka kilometrów od Złotoryi wsi doszczętnie spaliła się cała konstrukcja dachu jednego z domów wielorodzinnych. Ewakuowano wówczas lokatorów z 22 mieszkań płonącego budynku. Większość z nich zmuszona była tymczasowo zamieszkać u swoich rodzin lub w lokalach zastępczych. Oprócz ogromnych strat  materialnych, na szczęście nikomu nic się nie stało. To, czy dom będzie nadawał się do dalszego zamieszkania, na początku stało pod dużym znakiem zapytania. Dziś wiadomo już, że tak.

Urząd Gminy Złotoryja ogłosił bowiem przetarg nieograniczony na „Remont budynku po pożarze w Nowej Ziemi nr 1 wraz z wybudowaniem instalacji wewnętrznych w lokalach mieszkaniowych”. Zamawiającym jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Złotoryi z/s w Wilkowie-Osiedlu, ul. Kochanowskiego 1.

W zakres prac wchodzi całkowita odbudowa pierwszego i drugiego piętra budynku wraz ze wszystkimi instalacjami i wyposażeniem w stanie „pod klucz”. Powstać ma także nowa kotłownia, piony instalacyjne oraz przewody kominowe i wentylacyjne. Ponadto remont czeka również klatkę schodową. Wymienione zostaną też wszystkie okna w budynku.

Oferty należy składać w sekretariacie zamawiającego do 22 lutego do godz. 10. Pół godziny później nastąpi ich otwarcie, przed którym zostanie podana kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na inwestycję.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty w pierwszej kolejności zadecyduje cena, a następnie okres gwarancji, który ma wynosić co najmniej trzy lata. Prace powinny zostać zakończone w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Przed przystąpieniem do procedury przetargowej potencjalni wykonawcy zobowiązani są wnieść wadium w wysokości 20 tys. złotych.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..