Opublikowany: śr, Wrz 27th, 2017

Odbudują wiadukt w Polkowicach

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w przyszłym roku nad krajową „trójką” w Polkowicach powstanie wiadukt, po którym będą mogły jeździć samochody. Została już podpisana umowa z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na zaprojektowanie i budowę obiektu. Inwestycja pochłonie łącznie prawie 4,5 mln zł.

Polkowicki wiadukt zamknięto w 2010 r., a dwa lata później został zburzony. To znacznie utrudniło życie kierowcom, zwłaszcza tym, którzy muszą dojeżdżać do pracy w polkowickiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz do kopalni ZG Polkowice. W godzinach szczytu tworzą się ogromne korki, niespotykane wcześniej, gdy wiadukt był. Zdarza się, że spóźniamy się do pracy, bo musimy stać w korku – mówią kierowcy pracujący w zakładach LSSE.

Od kilku lat burmistrz miasta Wiesław Wabik mocno walczy się o to, by obiekt odbudować. Wygląda na to, że jego starania tym razem zakończą się sukcesem. – Były już takie momenty, że pojawiały się chwile zwątpienia, czy uda się doprowadzić do odbudowy wiaduktu. Odbyłem wiele spotkań w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zadeklarowałem współfinansowanie inwestycji ze środków gminnych kwotą półtora miliona złotych. Podpisanie umowy pomiędzy GDDKiA to bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Polkowic oraz dojeżdżających do pracy w Polkowicach, a przypominam, że to grupa 16 tysięcy ludzi – mówi Wiesław Wabik. burmistrz Polkowic.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu została firma Himmel i Papesch Opole sp. z o. o. Całkowita wartości inwestycji to niespełna 4,5 miliona złotych, z czego 1,5 miliona pokryje gmina Polkowice. – Wszystkim, którzy pomogli w staraniach o odbudowę wiaduktu serdecznie dziękuję. Szczególnie posłowi Wojciechowi Zubowskiemu, który był bardzo zaangażowany w tę sprawę – dodaje burmistrz.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..