Opublikowany: wt, Sie 20th, 2019

Od Bacha do Bieleckiego

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na koncert 28. Legnickich Wieczorów Organowych w Katedrze. Organista Roman Perucki i skrzypaczka Maria Perucka zaprezentują zróżnicowany repertuar, obejmujący m.in kompozycje Johanna Sebastiana Bacha czy Zbigniewa Kruczka.

Roman Perucki jest pierwszym organistą Archikatedry Oliwskiej i Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Jest też prezesem “Musica Sacra” – stowarzyszenia, z którym organizuje m.in. znany w świecie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej. Prowadzi mistrzowskie kursy w wielu krajach, jest też jurorem międzynarodowych konkursów organowych. W dorobku ma ponad 2000 recitali – występował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych na całym świecie.

Maria Perucka to artystka, która koncertuje w całej Europie, występując m.in. z wieloma wybitnym solistami i organistami. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni.

Prywatnie Roman i Maria Peruccy są małżeństwem. Podczas koncertu zaprezentują m.in. kompozycje Bacha, aż po utwory współczesnych kompozytorów, jak Zbigniew Kruczek czy Janusz Bielecki.

Początek koncertu dziś, 20 sierpnia, o godz. 19.15 w legnickiej Katedrze. Wstęp wolny.

źródło: ego, LCK

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..