Obchody 100-lecia niepodległości w powiecie polkowickim

Konkursy, koncerty i konferencje to niektóre z wydarzeń, jakie znalazły się w programie imprez organizowanych z okazji powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

– To niezwykły rok, podczas którego powinniśmy łączyć się w uroczystościach i wydarzeniach patriotycznych. Zgoda i wspólnota narodowa muszą zaczynać się od nas samych. Bądźcie z nami przez cały rok, świętujmy wspólnie – zachęca Marek Tramś, starosta polkowicki.

Pierwsze wydarzenia zaplanowano już w tym miesiącu. Do 20 marca przyjmowane są pisemne zgłoszenia do udziału w konkursie cukierniczym pn. „Słodki mazurek biało-czerowny”, ogłoszonym przez powiat polkowicki. Jest on związany ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi oraz obchodami 100-lecia niepodległości. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu, który ukończył 15 lat i lubi piec ciasta. Organizatorzy czekają na mazurki tradycyjne, ale też i oryginalne. Ważne, aby były one związane z historycznym mazurkiem biało-czerwonym i świętami Wielkiej Nocy. Gotowe wypieki należy dostarczyć do starostwa we wtorek, 27 marca, do godziny 12. Wtedy komisja wybierze najsmaczniejszy z nich.

Kolejnym wydarzeniem jest Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mój codzienny patriotyzm” – dla uczniów klas 1-6 oraz 7-8 szkół podstawowych, a także gimnazjalistów.

– Liczymy na to, że młodzi mieszkańcy pokażą nam, jak oni rozumieją patriotyzm i czy wykonywanie codziennych obowiązkach to też patriotyzm? – podkreślają organizatorzy.

Dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników będzie wystawa prac w głównym holu polkowickiego starostwa.

W programie obchodów są jeszcze m.in. koncerty w Zespołach Szkół w Chocianowie i Polkowicach, a także cykliczne wydarzenia: Dzień Flagi oraz Festiwal Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..