Opublikowany: wt, Wrz 3rd, 2019

Nowy rok szkolny „S” klasse (FOTO, WIDEO)

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze rozpoczęła naukę klasa patronacka marki Mercedes. Trzydziestu uczniów będzie zdobywało wiedzę o kierunku mechatronik, a praktyki odbędą na najnowocześniejszym sprzęcie.

Pomysł na taką formę współpracy padł już trzy lata temu, kiedy zachodni inwestor sfinalizował rozpoczęcie budowy fabryki w Jaworze. Docelowo firma ma zatrudniać 1000-1500 ludzi, a chętnych fachowców również w tej branży jak na lekarstwo. Stąd też inicjatywa współpracy z PCKZiU w celu zapewnienia kompetentnych, ewentualnych pracowników.

– Po ukończeniu szkoły wcale nie będzie przymusu zatrudnienia się w Mercedesie – zapewnia Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska. – Wręcz przeciwnie. Mercedes zainwestuje w młodych mechatroników i to oni będą podejmowali niezależną decyzję po trzyletnim ukończeniu kierunku.

Inauguracja pierwszego roku klasy patronackiej odbyła się uroczyście i wyjątkowo. Życzenia powodzenia skierowali do uczniów m.in. Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Piotr Sosiński, starosta Jaworski Aneta Kucharzyk i (w formie dedykowanego materiału wideo) dyrektor jaworskiej fabryki Andreas Schenkel.

Zadowolenia z takiej formy współpracy nie kryła dyrektor placówki Lucyna Buczkowska. Szkoła ma już doświadczenia w prowadzeniu klas patronackich. Z powodzeniem od kilku lat prowadzone są zajęcia pod patronatem jaworskiej firmy Korpo. – Będzie się w niej uczyć 28 chłopców oraz dwie dziewczyny w zawodzie mechatronik na poziomie branżowej szkoły I stopnia. 15 uczniów to absolwenci szkoły podstawowej, a 15 to absolwenci gimnazjum – mówi dyrektor Buczkowska. Po prezentacji, przemówieniach i lunchu przyszli mechatronicy zamiast do domów udali się do powstających hal montażowych. Tam zwiedzili linie obróbki bloków silnika oraz obejrzeli film szkoleniowy w technologii VR na temat jakości w świecie Mercedes-Benz.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..