Opublikowany: śr, Sty 10th, 2018

Nowy bat na piratów drogowych (WIDEO, FOTO)

Zapis z nowoczesnego radaru legnickiej drogówki nie pozostawia już żadnych wątpliwości. Laserowe urządzenie dokładnie wskazuje, który z pojazdów został namierzony. Na filmie wyraźnie widać nie tylko prędkość auta, ale także samego kierowcę, a zwłaszcza czy w trakcie jazdy miał zapięte pasy bezpieczeństwa lub czy na przykład rozmawiał przez telefon komórkowy.

To jeden z czternastu radarów, jakie otrzymała dolnośląska drogówka. Laserowy miernik prędkości o nazwie Trucam LTI kosztuje aż 50 tys. zł. Policjanci przyznają, że nowy prędkościomierz powinien być skutecznym straszakiem na kierowców, którzy nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości. W przeciwieństwie do powszechnie używanych radarów typu Iskra, ten aparat zapisuje dane za pomocą wiązki laserowej.

Karta umieszczona w zaplombowanym urządzeniu może pomieścić nawet 7 tysięcy zdjęć. Uprawnienia do kopiowania lub usuwania danych ma jedynie szefostwo drogówki.

Zatrzymany dziś na ulicy Wrocławskiej kierowca tłumaczył, że spieszy się do szpitala. Łodzianin, który przekroczył prędkość o 23 km, rzeczywiście na przednim fotelu przewoził obszerną dokumentację medyczną. Mężczyzna otrzymał najniższą z możliwych kar, czyli cztery punkty karne i 100 zł mandatu. Podobne konsekwencje poniosła młoda kobieta, która na liczniku miała 77 km na godzinę – w miejscu, w którym obowiązuje tzw. pięćdziesiątka.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu całego 2017 roku na terenie powiatu legnickiego wystawionych zostało 6 tysięcy 600 mandatów związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Niemal dwustu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, ponieważ na obszarze zabudowanym jechali co najmniej o 50 km szybciej niż powinni.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..