Opublikowany: wt, Sty 2nd, 2018

Noworoczna akcja jaworskiej policji

Akcję pod kryptonimem „Prędkość” prowadzą od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze jaworskiej drogówki. Mundurowi zwracają dziś uwagę nie tylko na stosowanie się do ograniczeń prędkości, ale sprawdzają także trzeźwość kierowców, dokumenty oraz wyposażenie samochodów.

– Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów policji. Statystyki wskazują, że nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Działania prowadzone przez jaworskich policjantów akcji przeprowadzone są przy współpracy z innymi służbami. W akcji funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, weryfikują ich stan trzeźwości oraz sprawdzają wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy zostaną zatrzymani za przekroczenie prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze przypomina kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
• do 10 km/h – do 50 zł, (0 punktów karnych);
• o 11 – 20 km/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty);
• o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty);
• o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów);
• o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów);
• o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..