Nowi funkcjonariusze w szeregach policji (FOTO)

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. W ubiegły piatek w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu słowa te wypowiedziało 33 nowych policjantów i  16 policjantek. Niektórzy z nich zasilą również komendy miejskie i powiatowe w naszym regionie.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów. Uroczyste ślubowanie złożyło łącznie 49 funkcjonariuszy. Ceremonia odbyła się w komendzie wojewódzkiej policji we Wrocławiu. Oprócz kadry kierowniczej tej jednostki oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, udział w niej wziął również wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.

Policjantom i policjantkom akty ślubowania wręczył zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Piotr Leciejewski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, funkcjonariusze zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. W naszym regionie mundurowi trafią do jednostek policji w Złotoryi, Jaworze, Polkowic (po jednym) i Legnicy (dwie osoby). Szeregi dolnośląskiej policji w tym roku zasiliło już 119 funkcjonariuszy.

Ubiegając się o pracę w policji należało przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowały one m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

– Przypominamy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować – informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

.

Fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..