Nowi chętni do rządzenia Legnicą i Złotoryją (WIDEO)

Kampania wyborcza powoli się rozkręca. Właśnie poznaliśmy nazwiska kolejnych kandydatów, którzy zamierzają się ubiegać o fotele prezydenta i burmistrza w dwóch miastach naszego regionu podczas jesiennych wyborów samorządowych.

O urząd prezydenta Legnicy powalczy członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej Michał Huzarski. Nie jest to jednak ostateczna decyzja partii, ponieważ jej przedstawiciele dopuszczają wycofanie kandydata i zawiązanie koalicji z dotychczasowym włodarzem miasta Tadeuszem Krzakowskim. Warunkiem jest jednak spełnienie przez niego warunków programowych ugrupowania. Te związane są m.in. z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji na terenie miasta, a także sprawy zdrowotne, socjalne i ekologiczne. Więcej na ten temat w materiale wideo.

Z kolei osobą, która postara się zastąpić Roberta Pawłowskiego na stanowisku burmistrza Złotoryi, jest kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Agnieszka Markiewicz. Była dyrektor, a obecnie nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i hotelarskich w Zespole Szkół Zawodowych, nie zdradza jeszcze szczegółów swojego programu wyborczego. – To dopiero początek długiej drogi. Na razie tworzymy program i nie chcę jeszcze o nim mówić. Mam tylko nadzieję, że będzie to kampania pozytywna. Chciałabym, żeby zwyciężył najlepszy – mówi Agnieszka Markiewicz, która jest rodowitą złotoryjanką.

 

Materiał wideo:

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..