Nowa tradycja w gminie Gaworzyce

To będzie jedna z atrakcji kwietniowego Jarmarku Wielkanocnego w Gaworzycach. Po raz pierwszy mieszkańcy gminy udekorują pisankami świąteczne drzewko.

Na razie Koło Gospodyń Wiejskich w Gaworzycach zaprasza twórców, artystów, rękodzielników, wytwórców produktów regionalnych do zgłaszania udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia, od godz. 11 w pałacu.

– Podczas Jarmarku zostanie przeprowadzony konkurs na babkę wielkanocną, odbędą się warsztaty dekorowania ciasteczkowych pisanek oraz po raz pierwszy mieszkańcy gminy udekorują pisankami drzewko wielkanocne – informują organizatorzy. – Liczymy, że zawiesimy na drzewku dużo ozdób. Dlatego zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do przygotowania świątecznych dekoracji.

Można je przynieść podczas jarmarku lub do 5 kwietnia do urzędu gminy. Z kolei karty zgłoszenia udziału w imprezie należy dostarczyć do 4 kwietnia.

Fot. UG Gaworzyce

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..