Opublikowany: wt, Sie 1st, 2017

Nowa szefowa lubińskiego szpitala (WIDEO)

Lidia Albrechowicz została nowym prezesem Regionalnego Centrum Zdrowia i dyrektorem szpitala w Lubinie. Zastąpiła na tym stanowisku Jarosława Sołowieja, który obejmie inne obowiązki w ramach Grupy EMC Szpitale.

– Lidia od wielu lat jest nieodłączną częścią Grupy EMC i szpitala w Lubinie. Jej wiedza, poczucie odpowiedzialności i zaangażowanie gwarantują, że szpital jest w dobrych rękach – mówi Rafał Szmuc, prezes zarządu Grupy EMC.

Lidia Albrechowicz ukończyła studia MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z Grupą EMC związana jest od 12 lat, początkowo m.in. jako prezes przychodni Lubmed, a później jako członek zarządu RCZ i dyrektor operacyjny szpitala.

W lubińskim szpitalu co roku hospitalizowanych jest ponad 17 tysięcy pacjentów. Placówka cały czas się też rozwija i wdraża nowoczesne rozwiązania. 1 lipca uruchomiony został Szpitalny Oddział Ratunkowy, zlokalizowany w nowo wybudowanym skrzydle szpitala. Oprócz SOR mieści się w nim nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa. Od marca 2017 roku chirurgów onkologicznych z Lubina – jako pierwszych w Polsce – wspiera oparta na sztucznej inteligencji platforma IBM Watson Oncology. Jej zadaniem jest asystowanie lekarzom w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w oparciu o zgromadzone informacje naukowe.

Dodajmy, że szpital Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie od 2014 roku należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni. Prawie 90 proc. przychodów grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Źródło: Grupa EMC Szpitale

Podziel się

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..