Opublikowany: pt, Sty 5th, 2018

Noga z gazu! Trwa akcja „Prędkość”

Dziś od wczesnego ranka legniccy policjanci bacznie przyglądają się kierowcom. Szczególną uwagę zwracają na przestrzeganie dozwolonej prędkości. – To nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych – przypomina mł. asp. Jagoda Ekiert.

Policyjna akcja ma zdyscyplinować zmotoryzowanych mieszkańców, którzy bagatelizują znaki o dozwolonej prędkość lub w inny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Dlatego dziś rano funkcjonariusze wyruszyli na ulice Legnicy wyposażeni w wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

– Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – uczula mł. asp. Ekiert z legnickiej policji.

Jak przypominają stróże prawa, skutki lekkomyślności kierowców nie dotyczą wyłącznie ich samych czy ich pasażerów. W przypadku zdarzenia, koszty ponoszą bowiem także inni uczestnicy ruchu. – Dlatego policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii – podkreśla legnicka funkcjonariuszka.

Każdy kierowca, która przekroczy dozwoloną prędkość i spotka na swojej drodze policjantów, musi liczyć się z mandatem i punktami karnymi. Warto przypomnieć, z jakimi konsekwencjami finansowymi będzie się to wiązać:

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
* do 10 km/h – do 50 zł (0 punktów karnych);
* o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł (2 punkty);
* o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł (4 punkty);
* o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł (6 punktów);
* o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł (8 punktów);
* o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..