Opublikowany: czw, Paź 4th, 2018

Nocny skok na bankomat w Kunicach

Dziś w nocy nieznani sprawcy próbowali ukraść bankomat z banku w podlegnickich Kunicach. Przestępcy wysadzili ścianę budynku, ale czy osiągnęli swój cel – to obecnie ustalają policjanci. – Na miejscu leżą porozrzucane banknoty, ale nie wiemy jeszcze czy złodzieje ukradli kasetki z pieniędzmi – informuje Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Zgłoszenie o tym, że w kunickim banku mogło dojść do kradzieży legniccy policjanci otrzymali po godz. 3.30 w nocy.

– Policjanci udali się na miejsce i potwierdzili treść zgłoszenia, czyli że na miejscu ktoś uszkodził ścianę zewnętrzną i pomieszczenie wewnątrz banku – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Policjantów przywitał wyjący alarm i widok powalonej ściany budynku. Obecnie funkcjonariusze pracują na miejscu. Zabezpieczają ślady i czekają na dostęp do zapisu z okolicznych kamer monitoringu. Do mieszkańców apelują o przekazywanie pomocnych informacji.

– Bank stoi tuż przy drodze krajowej nr 94. Prosimy zatem kierowców, którzy przejeżdżali tamtędy ok. godz. 3.30, by skontaktowali się z policją. Być może ktoś będzie w stanie podać markę samochodu, którym przyjechali na miejsce przestępcy albo ich rysopis – tłumaczy mł. asp. Ekiert.

Jak ustaliliśmy, w pobliżu placówki znajduje się kilka kamer. Policjanci czekają m.in. na pracownika banku, który umożliwi im dostęp do nagrań. Funkcjonariusze nie wiedzą także czy złodziejom ostatecznie udało się ukraść pieniądze.

– Wciąż czekamy na firmę, która odłączy alarm, byśmy mogli wejść do środka. Nie ustaliliśmy jeszcze czy kasetki z pieniędzmi wciąż są na miejscu czy zabrali je sprawcy. Przy ścianie budynku leżą natomiast porozrzucane pieniądze – dodaje mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..