Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Niższe opłaty za usunięcie pojazdów z drogi (WIDEO)

Mniej niż w poprzednim roku zapłacą właściciele pojazdów, które zostaną usunięte z drogi na parking strzeżony. Uchwałę w tej sprawie podjęli podczas ostatniej sesji radni powiatu złotoryjskiego.

Usuwanie pojazdów z dróg oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów to jedne z wielu zadań należących do powiatu. Niższe opłatach zaczną obowiązywać od początku przyszłego roku i dotyczą wszystkich rodzajów pojazdów, jakie zostały ujęte w uchwale. I tak na przykład za usunięcie roweru lub motoroweru trzeba będzie zapłacić nie jak dotychczas 110 zł, ale 100 zł, motocyklu – 180 zł, (zamiast 216 zł), samochodu ważącego poniżej 3,5 tony – 380 (zamiast 476 zł). Najwyższa obniżka wynosi 108 zł i dotyczy pojazdów przewożących towary niebezpieczne, za usunięcie których od 1 stycznia zapłacimy 1400 zł.

Nieznacznym zmianom ulegną także opłaty za dobę przechowywania pojazdu usuniętego z drogi, na parkingu strzeżonym. W większości będą to kilkuzłotowe obniżki, oprócz pojazdów o dopuszczalnej całkowitej masie powyżej 16 ton oraz pojazdów przewożących towary niebezpieczne, za które opłaty wzrosną odpowiednio o 17 i 4 zł, i od nowego roku wyniosą 150 i 200 zł. Przykładowo za dobę przechowywania roweru lub motoroweru zapłacimy 18 zł, motocyklu – 25 zł, samochodów osobowych – 35 zł.

W tym roku z dróg powiatu złotoryjskiego usuniętych zostało 87 pojazdów, z czego 75 zostało odebranych przez właścicieli.

A jak to wygląda w innych miastach, informujemy w materiale filmowym:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..