Niepodległościowe obchody w Grębocicach  

Honorowa warta przy pomniku „Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny”, wspólne śpiewanie hymnu i pokaz fajerwerków – to część programu przygotowanego w Grębocicach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 11 listopada.

Rocznicowe obchody rozpoczną się o godz. 14 przed pomnikiem „Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny”.

– Odbędzie się uroczysta odprawa warty, odśpiewamy Hymn Państwowy, po czym złożone zostaną kwiaty – zapowiada Monika Lichodziejewska z Urzędu Gminy Grębocice.

Honorową wartę przy pomniku trzymać będą druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w replikach mundurów wojsk legionowych z 1918 roku, z maciejówką na głowie. Dzieci i młodzież wypuszczą w powietrze kilkaset biało-czerwonych balonów, by w ten sposób uczcić poległych w walkach o niepodległość. O godz. 14.30 w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Grębocicach odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą 100-lecie niepodległości. Po mszy, w pobliskim parku odbędzie się Piknik Niepodległościowy. Zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, koncert Orkiestry Dętej OSP Kwielice oraz występy dzieci i młodzieży szkolnej, a także przedszkolaków.

– Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną darmowa grochówka, kiełbasa oraz drobne upominki patriotyczne – dodaje Monika Lichodziejewska.

O godz. 18 rozpocznie się koncert z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej. Uroczystości zakończy pokaz fajerwerków.

Fot. UG Grębocice archiwum 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..