Opublikowany: śr, Lis 7th, 2018

Niepodległość i Herbert

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Roku Zbigniewa, Herberta Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach organizuje dwa konkursy: literacki i plastyczny.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich liceów i techników z powiatu polkowickiego.

– Warunkiem uczestnictwa w konkursie literackim jest przedłożenie pracy pisemnej, interpretacji utworu poetyckiego autorstwa Zbigniewa Herberta – informują organizatorzy. – Interpretowany utwór winien pochodzić z tomu „Raport z Oblężonego Miasta” (1983).

Z kolei w konkursie plastycznym należy wykonać pracę na jeden z wybranych tematów: 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w oczach młodzieży – interpretacja tematu dowolna i zależna od woli osoby wykonującej oraz „Panie, dziękuję Ci, że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny, a także za to, że pozwoliłeś mi w niewysłowionej dobroci Twojej być w miejscach, które nie były miejscami mojej codziennej udręki (z „Modlitwy Pana Cogito – podróżnika” Z. Herberta) – dowolna forma artystyczno-plastyczna, np. zdjęcie, grafika komputerowa, szkic, rysunek.

Termin składania prac mija 30 listopada. Należy je dostarczyć do sekretariatu Powiatowego Ośrodka Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach, ul Targowa 1, 59-100 Polkowice. Konkurs ma być rozstrzygnięty do 9 grudnia. Nagrodami będą książki, gry, akcesoria komputerowe, dyplomy i pamiątkowe gadżety.

Regulamin konkursu – na stronie internetowej: www.polkowice.edu.pl.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..