Nauczyciel spoliczkował ucznia

Sylwia Chodor, Dyrektor ZSSiB w Głogowie

W jednej z głogowskich szkół nauczyciel na lekcji uderzył w twarz ucznia pierwszej klasy. Cała sytuacja została nagrana telefonem, a filmik znalazł się w sieci. Nauczyciel został zawieszony, jednak uczniowie go bronią.

To była jedna z pierwszych lekcji pierwszoklasistów z nauczycielem przedmiotów zawodowych. W pewnej chwili mężczyzna uderzył jednego z uczniów w twarz:

 –  Ja dowiedziałam się o tym dopiero następnego dnia, od uczniów innej klasy. Członkowie tej klasy niestety nie zareagowali. Do mnie przyszli uczniowie klas starszych i pokazali mi nagranie – mówi Sylwia Chodor, dyrektorka Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie.

Dyrektorka natychmiast poinformowała o całej sprawie starostę.

 – Wczoraj dowiedziałem się o tym, od razu zadzwoniłem do pani dyrektor z prośbą o natychmiastowe zawieszenie w obowiązkach tego pana –  mówi Jarosław Dudkowiak, starosta powiatu głogowskiego

Skargi na nauczyciela nie złożył ani uczeń, ani jego rodzice.

Zawieszony pedagog to nauczyciel z 40-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów. Był on tegorocznym kandydatem do tytułu Zasłużonego dla Miasta Głogowa.

– Znam go i bardzo go lubię, tylko uczniowie mu dokuczają – powiedział nam jeden z uczniów.

Uczniowie już zapowiadają, że będą zbierać podpisy pod petycją w obronie nauczyciela. Dobra opinia pedagoga nie tłumaczy jednak jego zachowania.

– Jeżeli chodzi o tłumaczenia nauczyciela, to wszyscy są bardzo zbulwersowani, on sam jest zdziwiony tym co zrobił – dodaje dyrektorka szkoły.

Komisja dyscyplinarna będzie wyjaśniać sprawę i podejmie dalsze decyzje w sprawie nauczyciela.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..