Opublikowany: wt, Mar 6th, 2018

Narkotyki ukrywał w… czapce

Policjanci z Jawora na jednym z osiedli zauważyli młodego mężczyznę, który był poszukiwany celem odbycia kary więzienia. Po zatrzymaniu okazało się, że nie był to jedyny problem 28-latka…

Na widok radiowozu poszukiwany mężczyzna rozpoczął ucieczkę. Gdy zobaczył, że mundurowi go doganiają, wyrzucił swoją czapkę. To nie umknęło jednak uwadze funkcjonariuszy. Już po chwili został zatrzymany, a policyjne systemy potwierdziły, że 28-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze.

To nie był jednak koniec problemów młodego jaworzanina. Dodatkowo, podczas czynności mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Kilka woreczków strunowych wypełnionych jasną, skrystalizowaną substancją ukrytych było w pudełku po papierosach, znajdującym się w czapce, której próbował się pozbyć. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków, sprawdzają źródło ich pochodzenia oraz to, czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją środków odurzających.

Teraz 28-latek odpowie za swój czyn przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

– Mężczyzna zgodnie z nakazem sądu już trafił za kratki, gdzie za inne, popełnione w przeszłości przestępstwa narkotykowe pozostanie przez najbliższych dziewięć miesięcy – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..