Opublikowany: czw, Maj 31st, 2018

Nareszcie jest wykonawca ul. Kołobrzeskiej

Po kolejnym przetargu, urzędnicy mogli wreszcie wyłonić wykonawcę drogowej inwestycji, która w przyszłości ma m.in. ułatwić dojazd w kiernku Chojnowa, Złotoryi czy Jawora.

– Zakład Usługowy Aleksander Kalarus wgrał przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej, dotyczącej budowy drogi łączącej ul. Lotniczą z powstającą obecnie S-3. Zwycięska oferta to ok. 241 tys. zł – poinformował Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że ul. Kołobrzeska będzie w przyszłości powiązana z trasą 94, ma również ułatwić dojazd w kierunku Chojnowa, Złotoryi i Jawora. Budowa tej drogi to także ukłon w stronę legniczan, którzy będą odwiedzać cmentarz w Jaszkowie. Co ciekawe, zakończony przetarg nie był pierwszym, który miał wyłonić wykonawcę inwestycji. Poprzednie próby nie przyniosły rezultatu, bo oferty firm okazały się za drogie. Tym razem się udało, a realizacji zadania podjęło się miejscowe przedsiębiorstwo.

W zakresie prac znalazła się budowa ul. Kołobrzeskiej (1234 m odcinek w granicach miasta) oraz chodnika i ścieżki rowerowej, a także 153-metrowy odcinek drogi w powiecie legnickim.

– Opracowanie dokumentacji jest wspólnym przedsięwzięciem gminy Legnicy i starostwa powiatowego. Umowę w tej sprawie podpisali w lipcu ubr. starosta Janina Mazur i prezydent Tadeusz Krzakowski – przypomina Rodak.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..