Opublikowany: śr, Paź 25th, 2017

Notoryczni złodzieje zatrzymani (FOTO, WIDEO)

W ręce jaworskiej policji wpadło dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na 16-latku. Przy okazji okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie szereg innych przestępstw, za które łącznie grozi im  nawet dwanaście lat więzienia.

Do komendy jaworskiej policji wpłynęło zgłoszenie o rozboju, którego ofiarą padł 16-latek. Chłopak został napadnięty w jednej z miejscowości gminy Mściwojów. Sprawcy najpierw zażądali od niego, aby dał im poprowadzić swój motocykl, a gdy ten odmówił, siłą ściągnęli go z pojazdu i odjechali. Wartość skradzionego mienia to 4500 zł.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili podejrzanych, którzy – jak się okazało – bezpośrednio po dokonanym przestępstwie ukryli się. Mundurowi już następnego dnia namierzyli miejsce ich przebywania. Było nim jedno z gospodarstw w gminie Mściwojów. Sprawcy widocznie spodziewali się wizyty policji, ponieważ zabarykadowali swoją kryjówkę. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 20 i 21 lat. – Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast motocykl Enduro, który został porzucony przez nich na jednej z polnych dróg został odzyskany i trafił do właściciela – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

W ostatnim czasie podejrzani popełnili szereg innych przestępstw. W połowie września włamali się do domu jednorodzinnego, skąd ukradli biżuterię o wartości 12 tysięcy złotych. Próbowali też ukraść samochód marki Volkswagen.

Starszy z zatrzymanych miał na swoim sumieniu więcej niedozwolonych czynów. Mężczyzna na początku października ukradł przyczepę rolniczą o wartości dwóch tys. zł. W tym celu wcześniej pożyczył  od sąsiada ciągnik rolniczy, którym zaciągnął wspomnianą przyczepę do skupu złomu i sprzedał ją za niewielką cenę. Policji udało się odzyskać skradzione mienie, które ze skupu trafiło już do nowego właściciela. Dodatkowo wyszło na jaw, że 21-latek, jadąc ciągnikiem, złamał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący go przez dwa lata.

– W sprawie 20 i 21-latka, na wniosek jaworskiej prokuratury, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W świetle kodeksu karnego, za przestępstwa, o które zatrzymani są podejrzani, grozi im kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik jaworskiej policji..

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..