Opublikowany: czw, Sty 25th, 2018

Najpierw okradł sklep, potem kuriera

Fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Dobrze znany lubińskim policjantom 19-latek odpowie za dwie kradzieże. Jego łupem padły drogie perfumy oraz zegarek. W pierwszym przypadku sprawca wykorzystał nieuwagę personelu sklepu, w drugim kuriera.

Do lubińskiej policji wpłynęły dwa zgłoszenia o kradzieży. W pierwszym przypadku nieznany sprawca dokonał kradzieży markowych perfum, w drugim zegarka.

– Młody amator cudzego mienia wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta. Wykorzystując nieuwagę personelu schował perfumy o wartości 1,5 tysiąca złotych, po czym spokojnie wyszedł. W kolejnym przypadku sprawca wykorzystał inną okazję. Gdy kurier zostawił na chwilę przesyłki bez nadzoru, zabrał jedną z nich. Jak się okazało wewnątrz był zegarek wart 1,5 złotych – relacjonuje asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, obu kradzieży dokonał ten sam mężczyzna. Straty oszacowano na 3 tysiące złotych. Teraz 19-letni lubinianin odpowie za kradzieże przed sądem. Za te czyny może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..