Najpiękniejsze gospodynie wybrane (FOTO, WIDEO)

Kinga Gałwiaczek z Lisowic najpiękniejszą gospodynią na Dolnym Śląsku! W Legnicy odbyły się II Wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Odważnych pań, które ubiegały się o tytuły było prawie 50. Wszystkie podkreślają, że nie trzeba było ich długo przekonywać do udziału w zabawie. Kandydatki stawiły się niemal z całego regionu.

Uczestniczki, oprócz swych naturalnych wdzięków, miały też okazję zaprezentować się w strojach ludowych, zabawnych oraz wieczorowych. Wybór najpiękniejszej nie był łatwy. W wyborze najpiękniejszych, oprócz jurorów, głos miała także publiczność.

W konkursie zwyciężyła Kinga Gałwiaczek z Lisowic (powiat legnicki). Pierwszą wicemiss ogłoszono  Zuzannę Urbaniak, mieszkankę Tyńczyka Legnickiego, która z kolei najbardziej spodobała się licznie zgromadzonej publiczności. Drugą wicemiss tegorocznej edycji uznano Kingę Omiatacz ze Skorzynic (powiat lwówecki).

Wyróżniono też najstarszą i najmłodszą kandydatkę. W kategorii 50+ pierwsze miejsce przypadło Urszuli Majkut z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie (pow. jaworski).

Na wyróżnione panie czekały cenne nagrody rzeczowe, m.in. telewizory, rower i sprzęt agd. Wszystkie uczestniczki zabawy otrzymały pamiątkowe podziękowania, które wręczał pomysłodawca plebiscytu, prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy, Radosław Zysnarski. W przyszłym roku zmieni się nieco nazwa i formuła zabawy. Odbędą się wybory Miss Kobiety Wiejskiej – zapowiadają organizatorzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz materiału filmowego z tej ciekawej imprezy.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..