Opublikowany: czw, Mar 29th, 2018

Najlepsi malarze w jednym miejscu

Prace malarskie między innymi Ignacego Witkiewicza i Jacka Malczewskiego można obejrzeć w Galerii Zamkowej w Lubinie. Wystawa zatytułowana „Malarstwo Polskie” została zorganizowana w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości i jest przeglądem malarstwa polskiego od roku 1936 do współczesności.

Ekspozycję można oglądać do 11 kwietnia. Znajdziemy tam prace malarskie autorstwa znanych polskich artystów, takich jak: Jan Cybis, Ignacy Witkiewicz, Eugeniusz Geppert, Jacek Malczewski oraz wielu innych.

Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu prac artystów, którzy swoją twórczością wpisali się w karty historii sztuki.

Przegląd dzieł malarstwa polskiego stanowi ukazanie różnorodnych nurtów występujących w historii sztuki na przestrzeni ostatnich 80 lat.

Grupy zorganizowane z placówek oświatowych mogą skorzystać z oprowadzania po wystawie.

– Oprowadzanie po wystawie jest doskonałym rozwiązaniem dla grup, które w szybki i przystępny sposób chcą pozyskać wiedzę na temat ekspozycji realizowanych w Galerii Zamkowej. Uczestnikom prezentowana jest wiedza o dziełach, dziedzinie oraz historii sztuki. Oprowadzanie po wystawie jest programem edukacyjnym realizowanym przez cały rok szkolny w Galerii Zamkowej – informują pracownicy Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Chętne grupy powinny zadzwonić pod numer 76 749 69 69.

Przypomnijmy, że Galeria Zamkowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, a w sobotę i niedzielę od 12 do 18.

Fot. OK „Wzgórze Zamkowe”

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..