Opublikowany: wt, Paź 10th, 2017

Muzyczna podróż na kresy (WIDEO)

W jaworskim Teatrze Miejskim w ramach odbyła się Gala Kresowa, 16. Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej. Licznie przybyli jaworzanie oraz mieszkańcy z terenu całego powiatu.

Występy artystów poprzedziła multimedialna prezentacja historyka – Tomasza Kuby Kozłowskiego z warszawskiego Domu Spotkań z Historią.

Koncert poprowadziła związana z warszawską sceną teatralną i filmową aktorka Aurelia Sobczak. Na scenie zaprezentowali się m.in. Kresowianie z Białorusi, „Wesołeczki” z miejscowości Piesek, również na Białorusi, oraz młodzieżowa grupa „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie.

Oprócz artystów zza wschodniej granicy wystąpili też polscy wykonawcy: Barbara Twardosz-Droździńska i kwartet rewelersów „Słodka  czwórka”.

Na zakończenie Maria Ugniewska, kierownik projektu, podziękowała wszystkim sponsorom i osobom, które wsparły przedsięwzięcie.

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..