Mundurowe zmagania młodzieży w Polkowicach (WIDEO, FOTO)

Test wiedzy, tor sprawnościowy i pierwsza pomoc przedmedyczna. To konkurencje, w jakich wzięli udział uczniowie z naszego rejonu podczas I Polkowickiego Turnieju Klas Mundurowych. Nagrodą były puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Polkowicki.

W I Polkowickim Turnieju Klas Mundurowych wzięło udział 46 uczniów. Poza gospodarzami, tj. Zespołem Szkół w Polkowicach, gdzie odbywały się zawody, swoje reprezentacje wystawiły także szkoły z Głogowa, Legnicy i Złotoryi. Zmagania rozpoczęły się testem wiedzy. Młodzież miała odpowiedzieć na 40 pytań. Dalsza część rywalizacji odbywała się w sali gimnastycznej, gdzie czekał tor sprawnościowy, a potem kolejny sprawdzian – z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zawodów panowała świetna atmosfera, był doping. Nie brakowało też emocji. Reprezentacja każdej ze szkół chciała wypaść jak najlepiej.

– Przygotowywaliśmy się do zawodów – powiedziała nam jedna z uczestniczek turnieju. – W szkole mieliśmy tor przeszkód, zajęcia sprawnościowe, powtórzyliśmy też wiadomości z udzielania pierwszej pomocy.

Turniej Klas Mundurowych zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Polkowicach pod patronatem starosty powiatu to pierwsza taka impreza na Dolnym Śląsku. Był okazją nie tylko do rywalizacji młodzieży.

– Daje też okazję do przekazania wiedzy o charakterze pracy w służbach mundurowych – dodaje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

W turnieju najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Nagrodą były puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Polkowicki.

Poniżej podajemy wyniki.

Klasyfikacja Indywidualna:
1. Jarosław Rosik (ZS Polkowice)
2. Kacper Mazur (ZS Polkowice)
3. Michał Sadowski (VII LO w Legnicy)

Klasyfikacja Drużynowa:
1. III Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jarosław Rosik, Aleksandra Nicińska, Joanna Florian, Kacper Mazur)
2. I Reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy (Damian Dudek, Wiktor Jakubowski, Michał Sadowski, Kinga Fudali, rez. Mateusz Frydrych)
3. I Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jakub Gawroński, Alex Wojciechowski, Marcel Matyjewicz, Józef Biernat rez. Natalia Łukaszyk).

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..