Mrozowicz: Kwidzyn to rywal z górnej półki

Ciekawe spotkanie zapowiada się w niedzielę o godzinie 13:00 w Lubinie. Zagłębie Lubin będzie podejmować czołową drużynę ostatnich sezonów – MMTS Kwidzyn.

Po krótkiej przerwie wracacie do walki o ligowe punkty. Jak spożytkowaliście czas po meczu w Kielcach?

Po powrocie z Kielc odbyliśmy odnowę biologiczną. Następnie w czasie tej krótkiej przerwy przeszliśmy do codziennego treningu na siłowni i hali, aby dobrze przygotować się do kolejnego meczu o punkty.

W czwartej kolejce zagracie z MMTS-em. Kwidzynianie dopiero ostatnio zdobyli punkty, ale grali z silnymi rywalami.

Kwidzyn nie miał łatwego początku sezonu, miał trudnych rywali. Pierwszy mecz z Górnikiem przegrał minimalnie, w meczu z Kielcami prowadzili nawet do połowy, lecz wszyscy wiemy jak klasowym zespołem jest zespół z Kielc i w drugiej połowie im odjechali. W trzecim meczu z teoretycznie słabszym rywalem jakim jest Spójnia Gdynia zwyciężyli.

Zagłębie w trzech pierwszych meczach zaprezentowało się z dobrej strony. Trzeba jednak przyznać, że z dotychczasowych rywali (prócz Vive) Kwidzyn będzie teoretycznie najsilniejszy?

Najsilniejszym przeciwnikiem z którym do tej pory graliśmy był zespół z Kielc. Jednak tam pojechaliśmy po naukę i po jak najlepszy wynik. MMTS Kwidzyn jest to rywal z górnej półki, plasujący się zazwyczaj w górnej części tabeli i walczący o medale mistrzostw Polski. Spotkanie z tym zespołem będzie trudne, jednak gramy u siebie, na swoim terenie i takie mecze powinniśmy wygrywać.

Nasi kibice bardzo liczą na Ciebie. Nie da się ukryć, że w Zagłębiu „odpaliłeś”.

Staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Ciężka praca przynosi efekty.

Twoje dobre występu zaowocowały powołaniami do kadry narodowej. Kiedy przychodziłeś do Zagłębia spodziewałeś się, że tak szybko zostaniesz zauważony przez selekcjonera?

Przychodząc do Zagłębia wiedziałem, iż dużo pracy przede mną. Wiadomo, że marzeniem każdego sportowca jest występ z orzełkiem na piersi i gra w Reprezentacji swojego kraju, jednak nie spodziewałem się tak szybkiego powołania do kadry seniorów. Jak wszyscy wiemy nastąpiła zmiana pokoleniowa w kadrze i dostałem swoją szansę.

Nasze domowe mecze z Kwidzynem są często bardzo zacięte, nam często brakowało tej kropki nad i, aby wygrać. Teraz będzie inaczej?

MMTS to bardzo solidny zespół z reprezentantami naszego kraju w składzie. Nikt nie wyjdzie na parkiet i się przed nami nie położy oddając punkty za darmo. Racją jest, że nasze pojedynki w ostatnim czasie są bardzo zacięte. Jednak ze swojej strony mogę zapewnić, że wyjdziemy zmotywowani i będziemy “gryźli” parkiet by ten mecz wygrać. Zachęcam kibiców do wspierania nas.