Opublikowany: sob, Kwi 27th, 2019

Mroczne zakątki duszy (FOTO, WIDEO)

„Parawidzialność” to tytuł najnowszej wystawy prac Roberta Mikulskiego. Twórczość jaworskiego malarza-plastyka prezentowana już była w galeriach i domach aukcyjnych na terenie całego kraju. W rodzinnym mieście autora odbył się w Muzeum Regionalnym wernisaż, który zainteresował nie tylko znajomych i przyjaciół artysty.

Prace Roberta Mikulskiego przyciągają uwagę zróżnicowaną kolorystyką, kontrastami oraz zastosowaniem technik własnych pozwalających uzyskać efekt trójwymiarowości. Abstrakcyjne obrazy przez swoją kompozycję budzić mogą liczne skojarzenia.

Znajdziemy tu postapokaliptyczne krajobrazy, świat widziany przez rozbite szkło czy malowidło powoli zmywane przez deszcz.

– Fascynują mnie faktury i kolory, łączenie tego w spójną całość. Wciąż eksperymentuję odnajdując nowe możliwości. Uwielbiam tworzyć kompozycje, w których często doszukuję się mrocznych zakątków ludzkiej duszy – opowiada artysta.

Zakamarki duchowego wnętrza Roberta Mikulskiego można zwiedzać do 31 maja.

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..