Opublikowany: nie, Sty 13th, 2019

Morsy zagrały z WOŚP (FOTO, WIDEO)

Jak zapowiadali, tak zrobili – do Mściwojowa w powiecie jaworskim na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przybyli sympatycy zimowych kąpieli. Nad zbiornikiem wodnym zebrało się ponad 30 morsów oraz liczna grupa dopingujących.

Na zaproszenie mściwojowskich morsów odpowiedzieli nie tylko lokalni amatorzy tego sportu, ale też zrzeszeni klubowicze ze Strzegomia, Świdnicy i Legnicy. Nie odstraszyła ich temperatura i chłodny wiatr, wręcz przeciwnie – niektórzy twierdzili, że trochę za ciepło. Atmosfera była naprawdę gorąca.

Po rozgrzewce na styczniową kąpiel w jeziorze zdecydowało się kilkadziesiąt osób. Wśród nich były i doświadczone morsy, i tacy, którzy po raz pierwszy w życiu zdecydowali się wejść do wody o tej porze roku.

– Niesamowite przeżycie! Odwagi dodawała mi chęć niesienia pomocy – powiedział nam debiutant morsowania, Kamil Foryś ze Mściwojowa.

– Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Przyjechało do nas 35 morsów, niektórzy z nich aż z Łagiewnik czy Świdnicy. Wspaniale, że w tym dniu jesteśmy razem – podsumował zanurzony po uszy w wodzie Artur Stachera, szef mściwojowskiego sztabu WOŚP i inicjator orkiestrowego morsowania.

Organizatorzy zadbali o gorącą herbatę i ognisko, przy którym można było się wysuszyć. W pogotowiu byli ratownicy medyczni, a wydarzenie zabezpieczali strażacy z jednostek m.in. OSP Mściwojów i Targoszyn. Oprócz zabawy i okazji do pamiątkowych zdjęć oczywiście była też możliwość wsparcia Orkiestry poprzez wrzucanie datków do puszek wolontariuszy.

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..