Opublikowany: nie, Mar 11th, 2018

Modlitwa, drożdżówki i sportowa rywalizacja (FOTO, WIDEO)

Okazuje się, że służba liturgiczna wcale nie sprowadza się wyłącznie do modlitwy i służenia do mszy. W Jaworze odbyły się eliminacje do finałów Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej, w których wzięły udział drużyny ministrantów i lektorów. Oprócz modlitwy i sportowej rywalizacji była fantastyczna zabawa.

Sportowe współzawodnictwo rozpoczęła uroczysta msza w kościele parafialnym św. Marcina. Po rozgrzewce 12 zespołów stanęło do walki na boisku w hali sportowej przy ul. Wiejskiej. Drużyny były podzielone na trzy grupy wiekowe. Wśród najmłodszych najlepsza okazała się drużyna z parafii pw. Narodzenia NMP w Złotoryi. Kolejne miejsca zajęły zespoły z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ulesiu oraz parafii pw. św. Jadwigi w Złotoryi.

W kategorii lektorów młodszych zwyciężyła reprezentacja parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi, przed drużynami parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy i parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Wśród lektorów starszych do kolejnego etapu awansowała drużyna parafii pw. św. Marcina w Jaworze przed zespołami parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze, parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy oraz parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy.

– W ramach formacji służby liturgicznej zajmujemy się nie tylko merytorycznymi sprawami służby przy ołtarzu, ale także integracją tego środowiska. Piłka nożna, tak bardzo popularna wśród młodzieży i dorosłych jest doskonałą okazją żeby się spotkać i uczyć współzawodnictwa – mówi ks. Przemysław Durkalec, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej Diecezji Legnickiej.

– Przygotowaliśmy puchary dla wszystkich drużyn, wybraliśmy najskuteczniejszego bramkarza, rozdaliśmy nagrody i mieliśmy słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tej inicjatywie, m.in. burmistrzowi Emilianowi Berze, wicestaroście Arkadiuszowi Baranowskiemu oraz dyrektor PCKZiU, Lucynie Buczkowskiej – podsumował ks. Tomasz Bunikowski, gospodarz jaworskiego turnieju.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..