Młodzież OHP spotkała się koło Przemkowa

V Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży OHP pod hasłem „Łączy nas przyroda” odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Amazonka” w Ostaszowie, gmina Przemków.

Wzięli w nim udział przedstawiciele dziewięciu Hufców Pracy z Góry, Polkowic, Przemkowa, Bolesławca, Jawora, Legnicy, Świdnicy, Kamiennej Góry i Dzierżoniowa oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

– Celów przedsięwzięcia było kilka: popularyzacja zdrowego stylu życia oraz postaw przyjaznych środowisku, wiedzy ekologicznej, kształtowanie właściwej postawy młodzieży na rzecz ochrony środowiska, wdrażanie norm poprawnego zachowania oraz promocja miasta, powiatu, regionu i Ochotniczych Hufców Pracy – informują organizatorzy imprezy.

Spotkanie połączone było z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski, 60-lecia powstania OHP oraz 10-lecia działalności 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie, którego komendant Aneta Maszczak wręczyła podziękowania dobroczyńcom za wsparcie i wieloletnią współpracę. W powietrze wypuszczono 100 biało-czerwonych balonów, a na gości czekał tort.

Uczestnicy spotkania rywalizowali w dwóch konkursach: ekologicznym i wędkarskim. Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu glinianych figurek związanych z hasłem przewodnim imprezy, segregacji śmieci i rozwiązaniu testu wiedzy ekologicznej. Najlepiej spisały się reprezentantki HP Przemków: Klaudia Omietańska, Anna Tomczak i Weronika Piluk. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z HP Bolesławiec: Agnieszka Godzińska, Sandra Zając i Dominika Hrycja, a na trzecim – młodzież z ZS w Przemkowie: Klaudia Cirko, Karolina Oruba i Patrycja Piech.
Do zawodów wędkarskich zgłosiło się 30 osób. Najlepszy okazał się Gabriel Wolski z HP Bolesławiec. Drugie miejsce zajął Jakub Krzyszczuk z HP Góra, a trzecie – Oskar Maliszak z HP Dzierżoniów.

Organizatorem spotkania była Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy i 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie, przy współpracy z Legnickim oddziałem Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu oraz Polskim Związkiem Wędkarskim- Zarządem Okręgu Legnickiego, tj. Kołem nr 30 w Przemkowie.
Patronat nad imprezą objął burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.

Fot. Źródło: UM Przemków

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..