Młodzi polkowiczanie rozpoczęli studia z Tomaszem Karolakiem (WIDEO, FOTO)

Pierwszy wpis do indeksu młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach otrzymali od Tomasza Karolaka. Aktor spotkał się z nimi podczas kolejnej inauguracji roku akademickiego.

W sobotnie popołudnie, 24 lutego, w polkowickiej auli Uczelni Jana Wyżykowskiego było wyjątkowo gwarno. Na rozpoczęcie zajęć w Uniwersytecie Dziecięcym czekali nie tylko sami zainteresowani, ale także ich rodzice.

– Zajęcia są bardzo ciekawe, a najbardziej różne eksperymenty – mówili młodzi polkowiczanie.

W inauguracji uczestniczyli młodzi słuchacze I i II roku. W sumie, jest ich około stu. Z naborem problemu nie było.

– W tym roku zainteresowanie było bardzo duże, o czym świadczy fakt, że rekrutacja trwała około trzech minut – mówił dr Włodzimierz Olszewski, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Wykład inauguracyjny wygłosił Tomasz Karolak, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

– Będę mówić, między innymi, o tym, jak odkryć swój talent i go rozwijać – powiedział nam Tomasz Karolak.

Uniwersytet Dziecięcy działa przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2017 roku i finansowany jest budżetu gminy Polkowice. Rocznie jest to około 160 tys. zł. W zajęciach, które odbywają się w soboty, uczestniczą uczniowie klas III-VI szkół podstawowych z terenu gminy. W programie są m.in. wykłady popularnonaukowe, zajęcia warsztatowe i laboratoryjne oraz wycieczki edukacyjne.

 

Zobacz także: 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..