Opublikowany: sob, Lip 7th, 2018

Młodzi Kresowiacy gościli w Jaworze (WIDEO, FOTO)

Poznają zabytki, historię oraz kulturę Dolnego Śląska. Młodzi rodacy z Ukrainy i Białorusi zwiedzają Dolny Śląsk oraz nawiązują nowe znajomości. Kilkunastoosobowa grupa przyjechała do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Krajobrazy. Dużo czasu spędzili we Wrocławiu, byli w Legnicy, a piątek spędzili w mieście chleba i pokoju.

Zwiedzanie miasta goście rozpoczęli od magistratu. Nie zwiedzali jednak urzędu, lecz ratusz z zabytkowym wnętrzem sali rajców. Młodych turystów powitała wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz, która wręczyła wszystkim uczestnikom wycieczki upominki.

W rolę przewodnika po mieście wcielił się Arkadiusz Muła, dyrektor Muzeum Regionalnego. Wśród muzealnych wystaw największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa Mercedesa. W Kościele Pokoju młodzi ludzie zwrócili uwagę na doskonały stan obiektu.

– Najbardziej podobał mi się Wrocław, jest tam dużo sklepów i jest kolorowo. W Jaworze jest bardzo przyjemnie, bo jest tu dużo kwiatów – podzieliła się z nami wrażeniami 12-letnia Lena.

– Projekt skierowany jest do 26-osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat z ubogich rodzin polskich, polsko-ukraińskich i polsko-białoruskich, które  przebywać będą na Dolnym Śląsku do 10 lipca. Dzieciom towarzyszą opiekunki ze Lwowa, Żółkwi, Berdyczowa, Bereznego, Koziatynia  i Czernihowa – mówi Renata Węgiel ze Stowarzyszenia Krajobrazy.

Warto podkreślić, że akcja realizowana jest z powodzeniem już od ponad 20 lat.

zobacz także: 

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..