Opublikowany: śr, Mar 7th, 2018

Młody siatkarz Cuprum Lubin z powołaniem do kadry TNO

Andrzej Kwapiński, szkolony na co dzień przez Daniela Dłużniakiewicza w grupie młodzik, otrzymał powołanie do szerokiej kadry wojewódzkiej na Turniej Nadziei Olimpijskich.

Turniej odbywa się raz w roku w Spale i skupia najlepszych zawodników z jednego rocznika z całej Polski. Rocznik 2003 jest obfity w bardzo zdolnych zawodników, więc powołanie Andrzeja do szerokiej kadry jest sporym wyróżnieniem.

Andrzej Kwapiński to przyjmujący Cuprum I Lubin, który jest filarem drużyny i niejednokrotnie znacznie przyczyniał się do zwycięstwa miedziowych w turniejach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

– Andrzej to znakomity zawodnik oraz młody człowiek. Przed nim jest szansa na granie na wysokim poziomie i szansa na karierę sportową. Jeśli będzie się rozwijał krok po kroku ma szansę osiągnąć sukces. To przyjemność pracy z takich zawodnikiem. Ma wiele atutów, jako zawodnik. Na boisku jest bardzo skuteczny w swoich działaniach. Już wielokrotnie był powoływany do kadr wojewódzkich, zarówno DZPS oraz do kadry S.O.S. na turnieje regionalne. Znalazł się w grupie bardzo zdolnych zawodników z naszego województwa i musi dać z siebie wszystko, aby pojechać na turniej do Spały, ale jest w stanie to zrobić, jeśli będzie nadal sumiennie pracował – komentuje szkoleniowiec Daniel Dłużniakiewicz, pod okiem którego młody zawodnik bardzo się rozwinął.

Podopieczni Daniela Dłużniakiewicza są regularnie powoływani do kadr wojewódzkich. Dobrym przykładem jest Paweł Andrzejewski, wychowanek trenera. Praca, jaką wykonuje szkoleniowiec wraz z zawodnikami przynosi konkretne efekty i jest tylko potwierdzeniem, iż trener potrafi odpowiednio pokierować siatkarzami, aby rozwinąć drzemiący w nich talent.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..