Opublikowany: pon, Maj 21st, 2018

Młodemu recydywiście grozi 15 lat więzienia

Mimo że ma dopiero 22 lata już jest recydywistą. Za ostatnie włamanie do sklepu kosmetycznego grozi mu nawet 15 lat więzienia. W ustaleniu sprawcy pomogły zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady, bowiem złodziej skaleczył się o wybitą w drzwiach sklepu szybę.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w pobliżu centrum Jawora. Sprawca najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych po czym od środka otworzył zamki. Następnie dostał się do wnętrza skąd skradł różnego rodzaju artykuły chemiczne oraz kosmetyki. Straty jakie spowodował sięgnęły blisko dwa tysiące złotych.

Powiadomieni o przestępstwie jaworscy policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Na podstawie uzyskanych informacji, funkcjonariusze wytypowali podejrzanego mężczyznę. Nie bez znaczenia w tym przypadku okazały się zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady, bowiem przestępca skaleczył się o wybitą w drzwiach szybę.

Zatrzymanym okazał się 22–letni mieszkaniec Jawora, który w przeszłości był już karany za podobny czyn. Usłyszał w tej sprawie zarzut, do którego się przyznał. Policjanci ustalili, że skradzione mienie sprzedał po znacznie zaniżonej cenie, w stosunku do wartości jaką przedstawiało.

Mężczyzna próbował tłumaczyć funkcjonariuszom, że włamania dokonał gdy był pijany, a pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy przeznaczył na jedzenie.

– 22-latek odpowie teraz za popełniony czyn przed sądem. W świetle kodeksu karnego, za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, gdyż  włamania dopuścił się w warunkach tzw. recydywy czyli powrotu do przestępstwa – informuje komisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..