Mistrzowskie Iskierki z Suchej Górnej

Młodzieżowa drużyna strażacka z OSP Sucha Górna zwyciężyła w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych zorganizowanych w Wieruszowie. I była bezkonkurencyjna.

Drużyna pod opieką Justyny Adamczyk reprezentowała gminę Polkowice i powiat polkowicki. Była jedną z 32 drużyn z całej Polski walczących o tytuł mistrzowski.
Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta i bojówka – motopompa.

– Nasza drużyna nie miała sobie równych – mówi Justyna Adamczyk. – Zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów – 15. Ten wynik świadczy o doskonałym przygotowaniu. Poświęciliśmy na nie wiele czasu. Regularnie trenujemy i nasza ciężka praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Jesteśmy dumni, że mogliśmy tak godnie reprezentować naszą gminę. Dziękuję burmistrzowi Polkowic Wiesławowi Wabikowi za to, że zasponsorował nam udział w tej imprezie, a także zakupił umundurowanie – dodaje.

Wywalczonego w Wieruszowie tytułu mistrzowskiego młodzi strażacy będą bronić za dwa lata. Już teraz zapewniają, że będą trenować, by za dwa lata znów zwyciężyć.

Fot. OSP Sucha Górna

O Autorze

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Jak to ? napisał(a):

    Wszystkie startujące dzieci zajęły pierwsze miejsce wiec nie mogli zajac pierwszego bo wszystkie drużyny zajely pierwsze miejsca. Tak się robi w konkurencjach dla dzieci !!!!!!!!!!!!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..