Opublikowany: pt, Kwi 19th, 2019

Mistrzostwa Guild Ball

W lubińskiej Muzie odbędą się oficjalne Mistrzostwa Polski w Guild Ball. W zawodach wezmą udział gracze z całej Polski, a także z zagranicy. Można też przyjść popatrzeć, jak grają zawodnicy, wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Polish Guild Ball Championship 2019 potrwają dwa dni, a odbędą się 27 i 28 kwietnia. Gracze będą walczyć o tytuł Mistrza Polski 2019 oraz możliwość udziału w Mistrzostwach Świata 2019, które odbędą się jesienią w Manchesterze, w sali błękitnej, bankietowej oraz w sali konferencyjnej Muzy.

Guild Ball to figurkowa gra bitewna typu skirmish, w której drużyny (przedstawiciele przeróżnych gildii rzemieślniczych, takich jak: Rzeźnicy, Kowale, Rybacy) rywalizują na boisku, rozgrywając między sobą nietypowy mecz piłki nożnej. Całość stylizowana jest na okres późnego średniowiecza i wczesnego renesansu ze wstawkami Steampunku.

Guild Ball to nie tylko gra, ale również kolekcjonowanie drużyn i modelarstwo. Gracze malują modele swoich zawodników, niejednokrotnie nadając im unikalny wygląd, co również będzie można zauważyć podczas turnieju.

Organizatorami wydarzenia są: Lubiński Klub Fantastyki „Ostatnie Przymierze”, Steamforged Games oraz Centrum Kultury Muza.

W sobotę 27 kwietnia zawody odbędą się w godzinach 9-19, zaś w niedzielę 10-17.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..