Opublikowany: śr, Lis 29th, 2017

Mimo uników i tak trafią za kraty

Częsta zmiana miejsc zamieszkania i pracy, ukrywanie się u znajomych oraz częste wyjazdy za granicę na niewiele się zdały trójce mężczyzn, którzy za wszelką cenę nie chcieli trafić za kraty. Złotoryjska policja zatrzymała dwóch złotoryjan i mieszkańca powiatu oleśnickiego, poszukiwanych listami gończymi przez wymiar sprawiedliwości.

Pierwszy z zatrzymanych to 27-letni złotoryjanin, poszukiwany przez miejscowy sąd za przestępstwo przeciwko mieniu. Przez kilka miesięcy ukrywał się poza granicami kraju. Do zatrzymania doszło w miejscu jego zamieszkania, zaraz po tym, jak wrócił z zagranicy. Mężczyzna podczas czynności nie stawiał oporu, był wręcz zaskoczony działaniem funkcjonariuszy. Został przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższy rok i cztery miesiące.

Podobnie było w przypadku 32-letniego mieszkańca Złotoryi, poszukiwanego za rozbój, kradzież sklepową oraz inne przestępstwa przeciwko mieniu. – Mężczyzna ukrywał się od pewnego czasu zarówno na terenie miasta, jak i w innych miejscowościach na terenie województwa dolnośląskiego. Kiedy wrócił, policjanci natychmiast podjęli czynności skutkujące jego zatrzymaniem a następnie przewiezieniem do Zakładu Karego, gdzie spędzi prawie dwa lata – informuje sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Ostatniego z mężczyzn, 43-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, od ponad miesiąca poszukiwała legnicka prokuratura w związku z wypadkiem komunikacyjnym. Ostatecznie został złapany w Złotoryi, skąd przewieziono go do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższych kilkanaście dni.

Fot. pixabay.com

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..