Miliony złotych na elewacje i docieplenie polkowickich budynków  

Zarządcy wspólnot mieszkaniowych z gminy Polkowice podpisali listy intencyjne w sprawie programu odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych, który ma być realizowany w latach 2018-2025.

Założenia tego programu przedstawili burmistrz Wiesław Wabik, przewodniczący rady miejskiej Emilian Stańczyszyn i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Cuprum Ireneusz Traczyk, szef zespołu, który zajmował się opracowaniem programu.

– Większość kompleksowych prac remontowych na elewacjach budynków wielorodzinnych w Polkowicach była wykonana w latach dziewięćdziesiątych – przypomniał burmistrz Wabik. – Elewacje uległy naturalnemu zniszczeniu, co widać, gdy się spaceruje po naszym mieście. To naturalny proces. Nadszedł odpowiedni moment, by zająć się elewacjami.

Jak dodał Ireneusz Traczyk, moment ten jest odpowiedni głównie z jednego powodu: – W tym roku kończymy realizację programu poszanowania energii. W jego ramach wymieniliśmy 25 tysięcy okien, co spowodowało obniżenie kosztów ogrzewania mieszkań średnio o 44 procent. Teraz jest idealny moment, by zająć się elewacjami.

„Program odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych w gminie Polkowice na lata 2018-2025” będzie kosztował 44,6 miliona złotych i ma objąć 115 takich budynków.

Z budżetu gminy zostanie przeznaczone na ten cel 31,2 miliona złotych. Te szacunki zostały opracowane w oparciu o obecne ceny na rynku usług budowlanych. Średnia dopłata do jednego mieszkania wyniesie 3670 złotych. Program zakłada wsparcie finansowe na poziomie 80 procent w przypadku dociepleń i 50 procent w przypadku remontu i malowania elewacji. Będzie on realizowany według założeń kolorystycznych, opracowanych przez architektów-specjalistów.

Fot. UR/UG Polkowice

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Atomek pisze:

    Kolejny program premiujący leni i nygusów. Te Wspólnoty, które dbały o swoje elewacje – czyściły, malowały, załapią się na ten program na samym końcu. A w pierwszej kolejności te, które nie robiły nic.

  2. Kuba pisze:

    Świetnie! Polkowice już są pięknym miastem 😉 A do tego ta renowacja 🙂 No i cały remont i dobudowa Aquaparku też ma znaczenie. Jest to przecież atrakcja Polkowic 😉

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..