Opublikowany: czw, Mar 23rd, 2017

Miłek na liście najbogatszych ludzi na świecie

Miłek-1-766x501Dariusz Miłek znalazł się wśród najbogatszych ludzi na świecie w zestawieniu przygotowanym przez amerykański „Forbes”. Oprócz niego na tej liście umieszczono jeszcze tylko czterech innych Polaków.

Twórca firmy obuwniczej CCC i właściciel lubińskiej Galerii Cuprum Arena wrócił na listę miliarderów amerykańskiego „Forbesa” po rocznej nieobecności (spadł z niej w 2016 roku). Jego majątek oszacowano na 1,1 mld dolarów, co dało mu 1795. miejsce wśród najbogatszych ludzi świata.

W kraju Miłek jest na czwartym miejscu. Listę najbogatszych Polaków „Forbes” opublikował już jakiś czas temu.

Oprócz „Polskiego Króla Butów” – jak Dariusza Miłka określa amerykański „Forbes” – w rankingu światowych miliarderów znalazło się jeszcze czterech innych Polaków. Najwyżej uplasowali się Dominika i Sebastian Kulczyk – na 522. miejscu z majątkiem wycenianym na 3,6 mld dolarów.

Na liście są także Michał Sołowow (745. miejsce z majątkiem wycenionym na 2,7 mld dolarów) oraz Zygmunt Solorz-Żak (814. miejsce z majątkiem wycenionym na 2,5 mld dolarów).

Światowym miliarderom przewodzi, tak jak poprzednio, twórca Microsoftu Bill Gates z majątkiem 86 mld dolarów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..