Opublikowany: wt, Kwi 16th, 2019

Milczący marsz poparcia dla nauczycieli (FOTO, WIDEO)

To była spontaniczna akcja. Wydarzenie powstało kilka dni temu w mediach społecznościowych, a odpowiedziało na niego kilkadziesiąt osób. W solidarności z protestującymi pracownikami oświaty  Jaworski marsz milczenia przeszedł ulicami rynku trzy razy.

Uczestnicy marszu – głównie nauczyciele, ich rodziny i znajomi – mieli transparenty, balony i tablice ze znakiem wykrzyknika. Liczną grupę stanowili emerytowani pracownicy oświaty. Były też osoby nie powiązane ze środowiskiem nauczycielskim.

– Spotkali się tu ludzie, którzy mają sentyment do swoich nauczycieli, których spotkali na swojej drodze życia. Nasza obecność to wyraz solidarności ze strajkiem nauczycieli w szkole. Szczególnie przykre jest, że nawet teraz, przed świętami nie ma dla nich żadnych dobrych informacji – powiedziała pani Agnieszka Rynkiewicz. Marsz przebiegał w ciszy i bez zakłóceń. Na zakończenie było pamiątkowe zdjęcie i krótkie przemówienia. Głos zabrała poseł Elżbieta Stępień, która uczestniczyła w jaworskim marszu nieprzypadkowo. – To tutaj kończyłam szkołę średnią. Nasza obecność na jaworskim rynku jest wyrazem odpowiedzialności za przyszłość naszych dzieci – mówiła parlamentarzystka.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Mazurek podziękował zebranym za wsparcie. – Rodzice, dzieci, młodzież, dziadkowie, babcie – wasza obecność tutaj jest dla nas bardzo ważna. Wierzymy, że spór uda nam się doprowadzić do finału, do szczęśliwego końca – powiedział związkowiec.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..