Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Mikołajkowe spotkanie rodzin zastępczych w Polkowicah (FOTO)

Dzieci nie mogły już doczekać się św. Mikołaja, ale kiedy kilka razy głośno go przywołały, pojawił się, by wręczyć prezenty. Oczywiście, była to największa atrakcja przedświątecznego spotkania rodzin zastępczych w sali polkowickiego starostwa. Choć innych nie brakowało.

Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy. W rogu sali stała okazała choinka. Elfy szykowały kolejne niespodzianki. Był też specjalny pokaz.

– Dostałem już prezenty od świętego Mikołaja, najbardziej podobał mi się samochód – powiedział nam kilkuletni Przemek, czekając na kolejny prezent.

Wręczając paczki św. Mikołaj, bez czapki, bo było mu za gorąco – pewnie od pozytywnych emocji – nie oszczędzał swojego dzwonka. Podawał go dzieciom, które chętnie korzystały z tego przywileju, pozując przy tym do zdjęć.

Mikołajkowe spotkanie rodzin zastępczych odbyło się już po raz ósmy. Uczestniczyli w nim m.in. starosta polkowicki Marek Tramś i wicestarosta Kamil Ciupak.

– Ja też wierzę w świętego Mikołaja – wyznał starosta.

– Przy okazji tego spotkania apeluję do innych osób, aby zgłosiły się do nas, by zostać kandydatem na rodzinę zastępczą – dodała Elżbieta Sworacka – Dul, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach.

Obecnie, w ramach PCPR funkcjonuje ponad 90 rodzin zastępczych, w których przebywa około 130 dzieci.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..