Opublikowany: pt, Paź 13th, 2017

Mieszkańcy skarżą się, że miasto o nich nie dba (WIDEO)

Mieszkańcy Jawora przyszli do osiedlowego klubu „Mrowisko”, żeby powiedzieć burmistrzowi, czego im brakuje  w miejskiej przestrzeni i co im na co dzień przeszkadza. Na spotkanie przyszli też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i radni.

Położone na peryferiach Jawora osiedle Metalowców nie należy do miejsc najbezpieczniejszych. Jego mieszkańcy czują się zaniedbani przez miasto –  upominali się o patrole policji, chodniki, miejsca parkingowe i więcej zieleni. Dużo mówiono o braku sygnalizacji świetlnej przy ul. Piastowskiej, która jest główną drogą z osiedla do centrum miasta. W odpowiedzi na zastrzeżenia mieszkańców komisarz Kordian Mazuryk, reprezentujący jaworską komendę, polecał kontakt z dzielnicowym oraz zachęcał do korzystania z aplikacji „Moja komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń”.

Burmistrz Bera przedstawił plan rewitalizacji tej części miasta, mówił też o projektowanej przebudowie sieci wodno-kanalizacyjnej i budowie basenu miejskiego. Obiecał jaworzanom, że służby miejskie będą bardziej dbały o tereny zielone i  że na osiedlu powstanie nowy plac zabaw. Mieszkańcy dopytywali też o remont dworca PKP, który przez wiele lat był zdecydowanie antreklamą Jawora.

Spotkanie było kolejnym z cyklu „Burmistrz w twojej okolicy”. – Uczestnikom spotkania wręczone zostały ankiety, na podstawie których wnioski zostaną poddane wnikliwej analizie – zapewnia Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji miasta.

Materiał filmowy:

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..