Opublikowany: pt, Sty 12th, 2018

Mieszkańcy Rynku wstydzą się przed turystami

Od nowego roku burmistrz Jawora kontynuuje spotkania z mieszkańcami. Cykl „Burmistrz w twojej okolicy” ma być formą nawiązania nowych relacji oraz okazją do dyskusji o bezpieczeństwie i problemach. A tych – jak się okazuje –w mieście nie ubywa.

W spotkaniach burmistrzowi towarzyszą dzielnicowi oraz oficer prasowy jaworskiej policji. Czwartkowe spotkanie odbyło się w Teatrze Miejskim i było adresowane do mieszkańców Rynku i okolic.

Jaworzanie cieszą się z pięknie oświetlonej starówki, jednak mają dość brudu na miejskich ulicach. Wstydzą się przed turystami podcieni zanieczyszczonych psimi odchodami. Na spotkaniu słyszeliśmy skargi również na gołębie brudzące elewacje zabytkowych kamienic. Wielu mieszkańców dokłada do tego swoją cegiełkę, lekkomyślnie wysypując na skwery i chodniki suchy chleb, który potem tam gnije.

Zmotoryzowani narzekali natomiast na brak miejsc parkingowych w centrum miasta. Po południu, po powrocie z pracy, nie mają szans na postawienie swoich aut w pobliżu domów. – Niektórzy parkują pod Ratuszem całymi dniami. Zdarza się, że są auta z nalepioną kartką, że pojazd jest na sprzedaż – mówili rozgoryczeni mieszkańcy. Burmistrz zanotował wszystkie uwagi i być może problemy te wkrótce zostaną rozwiązane.

Na spotkaniu nie brakowało też pozytywnych komentarzy. Mieszkańcy zadowoleni są z darmowej komunikacji miejskiej, cieszą się z renowacji dworca kolejowego oraz sukcesywnie remontowanych chodników.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..